Najčastejšie Príkazy Java Keytool Keystore – 1

Java Keytool je kľúč a nástroj správy certifikátov. Umožňuje používateľom spravovať svoje vlastné verejné / súkromné ​​dvojice kľúčov a certifikátov. Tiež umožňuje užívateľom ukladať certifikáty. Java Keytool ukladá kľúče a osvedčenia v tom, čo sa nazýva úložisko kľúčov. V predvolenom nastavení je Java úložisko kľúčov implementovaný ako súbor. Chráni súkromné kľúče  heslom. Keytool úložisko kľúčov obsahuje osobný kľúč a všetky certifikáty nevyhnutné na dokončenie reťaze dôvery a stanovenie dôveryhodnosti primárneho certifikátu.

Každý certifikát je v úložisku kľúčov Java spojený s jedinečným názvom. Pri vytváraní Java úložisko kľúčov, najprv vytvorite súbor. JKS, ktorý bude spočiatku obsahovať iba súkromný kľúč. Potom vygenerujete CSR a z neho vygenerovaný certifikát. Potom budete importovať certifikát do úložiska kľúčov vrátane všetkých koreňových certifikátov. Java Keytool má tiež niekoľko ďalších funkcií, ktoré vám umožnia zobraziť podrobnosti o certifikáte alebo zoznam certifikátov obsiahnuté v úložisku kľúčov alebo exportovať certifikát.

Poznámka: Pre jednoduchšiu správu vašich Java úložisiek kľúčov (pomocou grafického používateľského rozhrania), pozrite Portecle. Ak potrebujete kúpiť certifikát, skúste porovnať SSL s naším Sprievodcom SSL.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>